Новини

Топ 10 женски спортни знаменитости

Спорт в Индия винаги са били идентифицирани с мъже. Жените, които живеят в тази страна не се насърчават да участват активно в спорта! Условията на жените в Индия, които заемат спортове са под-номинална когато го разгледа с международно ниво. По-долу е даден списък на десетте най-големи женски знаменитости в индийски спортове, които са направили тази нация горд, въпреки всички трудности.

1. Сайна Нюъл:

Сайна Нюъл е известен също като златното момиче на индийския бадминтон. Тя е достигнала зенита на своите спортни постижения, като го направи на първите трима бадминтон играчи в света. Кариерата й започва през 2016 г., когато тя скочи на 5-то място в списъка на Световното по бадминтон играчи. Тя е носител на швейцарския Open Grand Prix злато, тайландски Open Grand Prix злато и индонезийската Open Супер сериите. Претенцията й към славата в края печели бронзов медал на Олимпийските игри!

2. MC Мери Ком:

MC Мери Ком е известен още като "Million рупия бебе" в Индия. Този труден дама е пет пъти световен шампион по бокс за и също така има олимпийски бронзов медал в нея коте. Мери Ком е първата дама боксьор да спечели бронзов медал на Олимпийските игри в Лондон за Индия.

load...

3. Саня Мирза:

Саня Мирза все още остава една от най-известните лица в индийския спорт! Тя е единствената жена лицето на индийския тенис. Тази спортна звезда е била в и извън професията си от време на време се дължи на сериозни наранявания. Саня направи огромна завръщане на Ролан Гарос с нея тенис партньор Махеш Бупати.

4. Mithali Радж:

Mithali Радж е лицето на отбора по крикет индийски жените и е класирана на първо място от Световното жените ICC Cricket Ratings!

5. PV Синдху:

PV Sindhu е изгряващата звезда в света на бадминтон! Тя вече е създал смут в света на спорта с изпълнението си по време на Олимпийските игри в Лондон през 2016 г.. Тя победи олимпийския златен медалист Li Xuerui на Китай по време на Китай магистър Super Series турнир и влезе на полуфиналите. Тя стигна до моминското си финала на Гран При Голд събитие индийски, където тя е загубила за Yanjiao Цзян от Китай. PV Sindhu е националният шампион в Индия и е полу-финалист в Малайзия Open. Тя със сигурност е изгряваща звезда!

load...

6. Гийта Phogat:

Гийта Phogat е индийски борец и първи спортистка от страната, за да имат квалификация за Олимпийските игри. Това момиче е спечелил златен медал в по борба ФИЛА азиатски олимпийски квалификации на турнира, който се проведе в Алмати, Казахстан през 2016 г.!

7. Дипика Кумари:

Дипика Кумари, асо стрелец, има рейтинг на Световната номер 2. Това суперзвезда спечели златен медал на Игрите през 2014 в категорията на отделно събитие повторно крива на жените. Тя спечели още едно злато, в едно и също събитие в категория на отбора! Дипика завърши на 8-ми позиция по време на Олимпийските игри в Лондон, 2016.

8. Дипика Pallikal:

Дипика Pallikal е първият скуош играч от Индия, за да се изкачи в първите 20 позиции в рейтингите ОУП. Това момиче спечели 3 WISPA тур титли в годината на 2015 г. Тя е постигнал най-доброто класиране в позиция 10-ти в годината на 2016 г. Тя е и полу-финалист в Откритото първенство на Австралия!

9. Таня Sachdeva:

Истанбул Шах Olymiad видял възхода на Grandmaster Таня Sachdeva. Тя спечели бронзов медал на олимпиадата през 2016 г. И продължава да донесе успех за страната си.

10. Sharmila Nicollet:

Sharmila Николет е ас индо-френски голфър от Бангалор. Това момиче завърши в 17-ти място в последния етап на Lalla Аиша турне училище, в Дами европейско турне. Тя спечели LET карта за 2017.

Това е тъжната истина, че жените в Индия са притиснато от различни спортни конвенции и органи. Важно е, че те са насърчавани да влезе в националните спортове. Има достатъчно ресурси в нашата страна и всъщност можем да се случи. Тези спортни звезди знаменитост жени са модел за подражание за младите жени в цялата страна. Нека да насърчи следващото поколение на суперзвезди да подражават тези пътя прекъсвачи.